Sahte Parfüm İle Gerçek Parfüm Nasıl Anlaşılır

0 14

Hepimizin sürekli kullandığı ve vazgeçilmezlerimizden biri olan parfümler, kaliteli ve markalı olduğu sürece sağlığımıza ve cildimize zarar vermez. Ancak belki bilmeden veya ucuz parfüm adıyla aldığınız sahte parfümlerin zararları geri dönülemez boyutlardadır. O nedenle gerçek ve sahte parfüm arasındaki farkları bilmeniz önemlidir. Nedir bu farklar?

Öncelikle orjinal (gerçek) parfümün kutusunun etrafındaki şeffaf ambalaj makinalarla kapatılmıştır. Ambalajda sorunlar varsa ya da ambalajlı değilse parfümünüzün sahte olma ihtimali epey yüksektir.

Parfümünüzün ambalajının altındaki renkli yuvarlağa dikkat etmelisiniz. Orijinal parfümlerde siyah ok sağ tarafa altın renkli ok ise sol tarafa doğru bakmaktadır. Böyle olmadığı zaman parfümünüzün orijinal değildir.

Ünlü markalar kendi ürünlerinde fazla türde renklendirici kullanmazlar. Bu nedenle parfümler uçuk renklidir. Fazla canlı ve çok koyu renkli parfümler genelde sahtedir.

Ayrıca orjinal parfümlerin kutularındaki seri numaraları hem şişenin üzerinde hem de kutusunda aynı şekilde olmalıdır. Orijinal marka parfümlerin şişelerinin yüzeyinde herhangi bir pürüz veya kusur asla göremezsiniz. Şişesi, kapağı, kutusu ve ambalajı yani her detayı düzgün bir şekilde kesilmiş ve yapıştırılmış olmalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.