Web Siteleri İçin Makale Konusu Bulmak

0 9

Bir web siteniz var ve sürekli güncel tutmanız gerekiyor, değil mi? Ancak her zaman makale konusu bulmak kolay olmuyor. Belki de saatlerce konu düşünüyorsunuz. Konu düşüneceğiniz vakti içerik üretmeye ayırabilseydiniz ne iyi olurdu. Bu gibi durumlar için size küçük bir yardım rehberi hazırladık.

Web sitenizi takip eden kitleyi inceleyin.

Web sitenizi takip eden kitleyi incelemek en çok ilgi çeken konu ya da konuları bulmanıza yardımcı olacaktır. Kitleyi incelemek için en çok okunan yazılarınıza bakın. Size net bir başlık sunmasa da kategorisel seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Gündemi takip edin.

Kategorisel seçimden sonraki aşama, belirlediğiniz kategori altında gündemin ne olduğunu incelemektir. Örneğin; en çok okunan yazınız daha önceden incelenmiş bir uygulama deneyimi mi? O zaman en güncel ve en çok ilgiyi çeken uygulama hakkında bir makale paylaşmayı düşünebilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak; sitenizde en çok görüntülenme alan makaleniz internet üzerinden para kazanmak ise internetten para kazanmanın yeni yöntemlerini ya da nasıl kazanılabileceğini farklı bir şekilde anlatan makale paylaşabilirsiniz.

İçerik paylaşırken kazanın.

Tanıtıma ihtiyacı olan ürün veya sitelerin sahiplerinin sizinle iletişime geçmesini sağlayın. Böylelikle siz konu aramazsınız, konu size gelir. Böylelikle sitenize trafik çekerken, aynı zamanda içerik ile reklam geliri de elde edebilirsiniz.

Güncel olun.

Haberleri ve çevredeki gelişmeleri sık takip eden biriyseniz konu bulmak sizin için asla sıkıntı olmaz. Dünya çabuk değişiyor. Siz de bu değişimi yakalayın ve insanlarla paylaşın. Yeni çıkan bir oyundan tutun, organ nakli konusundaki teknolojik gelişmelere kadar pek çok konuyu web sitenizde okuyucu ile buluşturabilirsiniz.

İhtiyacı belirleyin.

Kendinizi içerik üretici olarak değil, okuyucu olarak hayal edin. Ne okumak isterdiniz? Ne öğrenmeye ihtiyacınız var? İnsanlar öğrenmek ve ihtiyaçlarını gidermek için internete başvururlar. Bu yüzden onların arama yapacağı, bilmek istediklerini düşündüğünüz şeyleri paylaşın. Hatta bu olayı bir tık daha ileri götürüp sadece kendi bilmek istediklerinizden bile konu çıkartabilirsiniz. Düşünün ve yazın. Böylelikle hem kendiniz yeni şeyler öğrenecek, hem de web sitenize içerik oluşturmak için konu bulma konusunda zorluk yaşamayacaksınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.