YouTube’da Para Kazanmak İçin İpuçları

0 7

Youtube, dünyanın en çok ziyaret edilen video arama motorudur. Eminim bu sitedeki videoları izlemek için de birçok kez ziyaret etmişsinizdir.

Peki abone olduğunuz youtube kanallarının nasıl para kazandığını hiç düşündünüz mü? YouTube’un düzenli olarak fazladan para kazanmanıza yardımcı olabileceğini biliyor musunuz ?

Youtube’da da para kazanmak istiyor musunuz?

Sadece bir kanal oluşturup birkaç komik video yüklemenin sizi zengin edebileceğini düşünüyorsanız, muhtemelen artık gerçekleşmeyecek bir hayaldir.

Çünkü sadece herhangi bir videoyu yüklemek ve bunların viral olmasını ummak YouTube’da para kazandırmayacaktır.

Youtube, internetteki en büyük 2. arama motoru ve en büyük video paylaşım sitesidir. İlginç içerik oluşturmak, videolarınıza daha fazla abonenin katılımını ve görüntülemesini almanıza yardımcı olur.

Milyonlarca abonesi olan kanalların her ay yalnızca birkaç yüz dolar kazandığı ve 100.000 abonesi olan kanalın ayda binlerce dolar kazandığı birçok örnek var .

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

Bir YouTube Kanalı Oluşturun:

Youtube topluluğunun bir parçası olmak için kendi kanalınızı oluşturmanız gerekecek. Ve Gmail Kimliğinizin yardımıyla YouTube kanalınızı 15 Dakikada kolayca oluşturabilirsiniz.

Kanalınız, içeriklerinizi yayınlayacağınız ve paylaşacağınız YouTube’da Kimliğiniz veya markanız olacaktır.

Nişi Bulun:

Bir YouTube Kanalı başlatmayı düşünürken en iyi nişi bulmak en önemlisidir.

Bu, Haber, Yemek, Seyahat, Makyaj ve Güzellik, Kişisel Eğitim, İpuçları ve Eğitim, Öğretim, Komedi, Vlog ve üzerinde video oluşturabileceğini düşündüğünüz diğer fikirler olabilir.

İlgi çekici içerikler size daha fazla abone ve video görüntüleme getirecek.

Daha Fazla İçerik Yayınlayın:

Yalnızca birkaç video kanalınızı büyütemez. Daha yaratıcı ve benzersiz fikirler düşünmeniz gerekecek ve düzenli olarak videolar yayınlamanız gerekecek.

Abonelerinize yeni içerikler verebilmek için Hafta, Ay ve Çeyrek için bir içerik stratejisi oluşturun. İnsanlar taze ve benzersiz içerikleri sever.

İlk günlerinizde haftada en az 3 video yayınlamayı deneyin. İzleyicilerden abone olmalarını isteyin ve zil simgesine basın, böylece aboneleriniz her video yüklediğinizde bildirim alır.

Bazı sadık aboneler kazandıktan ve videolar üzerinde düzenli görüntülemeler kazandıktan sonra, YouTube Kanalınızla para kazanmayı düşünebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.